Основні напрями діяльності

Напрями роботи дошкільного навчального закладу на 2023/2024 навчальний рік

Відповідаючи на вимоги часу, запити суспільства педагогічний колектив дошкільного навчального закладу ставить на 2023/2024 навчальний рік наступні завдання:

1. Основи здоров’я. Безпека життєдіяльності. Формування навичок основ безпеки під час воєнного стану

Виховувати у дітей почуття особистої безпеки, формування елементарних навичок самозахисту в навколишньому середовищі. Ознайомлювати з джерелами небезпеки в довкіллі (у природі, поміж людей, серед предметів); з причинами виникнення небезпечних ситуацій; зі шляхами запобігання їм; з негативними наслідками нехтування правилами безпеки. Навчити дошкільників захистити та врятувати себе, враховуючи їхні вікові можливості. Навчати піклуватися про своє здоров’я та здоров’я інших. Формувати валеологічний світогляд і мотивацію здорового способу життя.  Поповнити і вдосконалити  елементарні знання про свій організм, навчати гігієнічним нормам поведінки, психологію спілкування, гігієною харчування.

В реальних умовах формувати реальні навички безпечної поведінки, при виникненні надзвичайних ситуацій під час воєнного стану в ігровій формі доступними способами для дітей дошкільного віку. Допомогти дитині оволодіти навичками з основ безпеки, навчити дитину розуміти межі небезпеки, не лякатися, а що будь-яка небезпека змушує до певної дії, зокрема мінної безпеки.

2. Національно-патріотичне виховання

Ознайомити дітей з історією рідного краю, життям і побутом народу України. Виховувати пошану та любов до культурного спадку. Розширювати знання про сім’ю, рід. Культивувати кращі риси української ментальності. Систематизувати знання дітей про рослинний і тваринний світ України. Ознайомити дітей із державною символікою, столицею України – Києвом та іншими видатними місцями. Ознайомити дітей з українськими народними ремеслами. Формувати мовлєннеєву культуру. Формувати повноцінну національно-свідому особистість.

3. Розвиток мовлення

Формувати культуру мовного спілкування. Виховувати звукову культуру мовлення. Сприяти лексичному розвитку – збагачувати та активізувати словник дітей назвами предметів, якостей, дій, антонімами, епітатеми, ононінами, скоромовками, загадками, приказками, прислів’ями. Удосконалювати граматичну правильність мовлення. Навчати дітей  елементів грамоти, формувати вміння проводити звуковий аналіз слів.